Назад в магазина ARCA179510AKVARE_2

Акварелен блок ARCHES Aquarelle Rough естествено бял 300 g/m² – 12 листа

Наличен

Избор
€28,90
Изпращаме още същия ден Със Speedy от 2,50 € · Безплатно над 59 €
Безплатна доставка от 59 €Бърза и сигурна доставка в цяла България.
100-дневно връщане без посочване на причина Лесно и без притеснения
ARTMiE общност във Facebookнад 557 000 творци · 16 държави · от 2007

Акварелният блок ARCHES Aquarelle представлява легендарна хартия от 100% памук с грамаж 300 g/m², създадена за професионални художници и най-взискателните акварелни техники. Произвежда се по традиционен метод на цилиндрично сито (mould-made) във Франция и е една от малкото хартии, оразмерени с естествен желатин чак „до сърцевината“ — както вътрешно, така и повърхностно. Този процес гарантира изключителна стабилност, яркост на цветовете и висока устойчивост при напластяване и отмиване.

Ключови характеристики и параметри

  • Марка: ARCHES
  • Серия: Aquarelle
  • Материал: 100% памук (mould-made)
  • Грамаж: 300 g/m²
  • Текстура: едрозърнеста (Rough / торшон)
  • Брой листове: 12 листа
  • Цвят: естествено бял (без оптически избелители)
  • Характеристики на хартията: желатиново оразмеряване до сърцевината, без киселини (acid-free), неутрално pH, защитена срещу плесен, архивна дълготрайност
  • Страна на произход: Франция

Употреба

Блокът е предназначен основно за акварел и мокри техники. Хартията понася многократно напластяване на пластове, изстъргване, триене с гума, използване на маскираща течност и тиксо без нараняване на влакната. При намокряне се разпределя равномерно с минимално деформиране.

Често задавани въпроси

Какво означава оразмеряване с желатин до сърцевината?
Желатинът, нанесен както във вътрешността на хартията, така и на повърхността ѝ, задържа пигмента на повърхността без нежелано попиване в дълбочина. Това запазва естествения блясък и прозрачност на акварелните бои.

Издържа ли хартията на маскираща течност и изстъргване?
Да, изключително здравата памучна повърхност издържа на маскиращ флуид, отмиване на цвят, изстъргване и отлепяне на хартиено тиксо, без да се нарушава структурата ѝ.

🎁За всеки отзив ще ви изпратим малка изненада!

Макс. 3 файла, до 5 МБ. JPG, PNG или MP4.

🎁За всеки отзив ще ви изпратим малка изненада!

Алтернативни продукти

Изображение от снимка

Изображение от снимка


65,27 €
ARTMiE
Акрилна боя Kompozit STANDART 20 ml

Акрилна боя Kompozit STANDART 20 ml


Цена след отстъпка  1,16 € Редовна цена  1,29 € Единична цена 58,00 €/л
Kompozit
Акрилна боя STANDART Kompozit 75 ml

Акрилна боя STANDART Kompozit 75 ml


Цена след отстъпка  2,78 € Редовна цена  3,09 € Единична цена 37,07 €/л
Kompozit
Акрилна боя STANDART Kompozit Fluorescent 500 ml

Акрилна боя STANDART Kompozit Fluorescent 500 ml


Цена след отстъпка  12,41 € Редовна цена  13,79 € Единична цена 24,82 €/л
Kompozit
Акрилна боя Artemisia 20 ml

Акрилна боя Artemisia 20 ml


1,95 €
Artemisia
Акрилна боя, 60 мл, ROSA Gallery

Акрилна боя, 60 мл, ROSA Gallery


4,19 € Единична цена 69,83 €/л
Rosa

Последно разглеждани