Назад в магазина LKSK2206012500

Дамаров краен лак за маслени бои LUKAS – 125 ml

Наличен
€21,90
€175,20 / l
На път към насДоставка за 4–6 дни Със Speedy от 2,50 € · Безплатно над 59 €
Безплатна доставка от 59 €Бърза и сигурна доставка в цяла България.
100-дневно връщане без посочване на причина Лесно и без притеснения
ARTMiE общност във Facebookнад 557 000 творци · 16 държави · от 2007

Дамаровият краен лак LUKAS е традиционен гланцов лак на основата на естествена смола, предназначен за защита на завършени творби с маслени бои и темпера. Той създава върху повърхността еластичен филм с висок гланц, който предпазва картината от външни влияния и преждевременно стареене. Нанася се само след пълното изсъхване на боите с помощта на плоска четка, пулверизатор или аерограф.

Параметри на продукта

  • Марка: LUKAS
  • Тип: дамаров краен лак
  • Обем: 125 ml
  • Ефект: силен гланц
  • Състав: естествена дамарова смола
  • Подходящ за техники: маслена живопис, темпера
  • Опаковка: 1 бр. (0,13 kg)

Употреба и приложение

Нанасяйте лака само върху напълно и дълбоко изсъхнала маслена или темперна картина на тънък и равномерен слой. Дамаровите лакове с времето естествено леко пожълтяват и губят първоначалната си еластичност, но при необходимост от реставрация могат лесно да бъдат отстранени с терпентин или минерален спирт.

Често задавани въпроси

Може ли лакът да се премахне при реставрация? Да, дамаровият лак може лесно да се отстрани или коригира с помощта на терпентин или уайт спирт.

Променя ли лакът цвета си с течение на времето? Дамаровите лакове от естествена смола с годините естествено придобиват лек кехлибарен оттенък и губят от гъвкавостта си.

🎁За всеки отзив ще ви изпратим малка изненада!

Макс. 3 файла, до 5 МБ. JPG, PNG или MP4.

🎁За всеки отзив ще ви изпратим малка изненада!

Алтернативни продукти

Изображение от снимка

Изображение от снимка


65,27 €
ARTMiE
Акрилна боя Kompozit STANDART 20 ml

Акрилна боя Kompozit STANDART 20 ml


Цена след отстъпка  1,16 € Редовна цена  1,29 € Единична цена 58,00 €/л
Kompozit
Акрилна боя STANDART Kompozit 75 ml

Акрилна боя STANDART Kompozit 75 ml


Цена след отстъпка  2,78 € Редовна цена  3,09 € Единична цена 37,07 €/л
Kompozit
Акрилна боя Kompozit STANDART Fluorescent 500 ml

Акрилна боя Kompozit STANDART Fluorescent 500 ml


Цена след отстъпка  12,41 € Редовна цена  13,79 € Единична цена 24,82 €/л
Kompozit
Акрилна боя Artemisia 20 ml

Акрилна боя Artemisia 20 ml


1,95 €
Artemisia
Акрилна боя, 60 мл, ROSA Gallery

Акрилна боя, 60 мл, ROSA Gallery


4,19 € Единична цена 69,83 €/л
Rosa

Последно разглеждани