Назад в магазина JOV00482_88

Самосъхнеща глина за моделиране JOVI 500 g - изберете


Избор
€1,55
€3,10 / kg
Безплатна доставка от 59 €Бърза и сигурна доставка в цяла България.
100-дневно връщане без посочване на причина Лесно и без притеснения
ARTMiE общност във Facebookнад 557 000 творци · 16 държави · от 2007

Самосъхнещата глина за моделиране JOVI е материал на глинена основа, който изсъхва и се втвърдява естествено на въздух без нужда от изпичане в керамична пещ. Благодарение на гладката и пластична текстура тя е отлична за фини детайли, скулптурни и декоративни проекти, бижута, макети или училищни занимания. След изсъхване образува здрава повърхност, която може лесно да се шлифова и оцветява.

Параметри на продукта

  • Марка: JOVI
  • Тегло: 500 g
  • Тип материал: самосъхнеща глина на естествена основа
  • Време за съхнене: около 24 часа (в зависимост от дебелината)
  • Подходящи основи: хартия, картон, дърво
  • Безопасност: нетоксична, сертификат EN 71
  • Произход: Испания

Употреба и техники

Глината се моделира с ръце или със скулптурни инструменти и шпакли. Преди работа я омесете добре, за да стане максимално пластична. За гладки преходи навлажнете леко пръстите си с вода. Готовият предмет се оставя да изсъхне бавно на стайна температура. След пълно изсъхване повърхността може да се шкури, да се боядисва с акрилни или темперни бои и да се запечата със защитен лак.

Често задавани въпроси

Необходимо ли е изпичане в керамична пещ? Не, тази глина се втвърдява напълно сама на въздух за около 24 до 48 часа без изпичане.

С какви бои може да се декорира след изсъхване? След пълно втвърдяване повърхността се рисува отлично с акрилни бои, темпери и маркери, а за трайност може да се нанесе лак.

🎁За всеки отзив ще ви изпратим малка изненада!

Макс. 3 файла, до 5 МБ. JPG, PNG или MP4.

🎁За всеки отзив ще ви изпратим малка изненада!

Алтернативни продукти

Мек натурален пластилин JOVI My First 38 g - червен

Мек натурален пластилин JOVI My First 38 g - червен


0,95 € Единична цена 25,00 €/кг
JOVI
JOVI натурален пластилин 50 g - сив

JOVI натурален пластилин 50 g - сив


0,75 € Единична цена 15,00 €/кг
JOVI

Последно разглеждани