Боя за светъл и тъмен текстил JAVANA 50 ml

Наличен

Избор
€4,20
€84,00 / l
На път към насДоставка за 9–10 дни Със Speedy от 2,50 € · Безплатно над 59 €
Безплатна доставка от 59 €Бърза и сигурна доставка в цяла България.
100-дневно връщане без посочване на причина Лесно и без притеснения
ARTMiE общност във Facebookнад 557 000 творци · 16 държави · от 2007

Боите за текстил JAVANA се специјални hobby бои за сликање на светли и темни текстили. Тоа се бои со кремаста конзистенција, имаат живописни нијанси и impasto карактер. Исто така се нетранспарентни и изработени на водна база, со вода лесно се мешаат. Идеални за употреба на светли и темни ткаенини изработени од памук, вискоза и смеси на такенини со максимален состав на синтетичко влакно до 20 %. На ткаенината се нанесуваат со четки за сликање или сунѓер. Може да се употребат и преку шаблони. Боите за текстил лесно се фиксираат и се отпорни на перење.


наш совет


Текстилната ткаенина пред сликање исперете ја. Пред употреба шишенцето со боја протресете го, за да се изедначи смесата. По сликањето ткаенината фиксирајте ја по сушењето и тоа преку хартија за печење или од обратната страна на материјалот. На пеглата наместете програма за пеглање на памук. Пеглајте 5 минути. По пеглањето бојата ќе ја добие својата светлост и ќе биде водоотпорна при перење на 40 степени.


карактеристики на производот


  • бои за текстил JAVANA за сликање на светли и темни текстилни материјали
  • високо пигментирани, живописни, густи, кремасти, нетранспарентни
  • на водна база
  • палетата на бои содржи 18 класични нијанси
  • волумен: 50 ml
🎁За всеки отзив ще ви изпратим малка изненада!

Макс. 3 файла, до 5 МБ. JPG, PNG или MP4.

🎁За всеки отзив ще ви изпратим малка изненада!

Алтернативни продукти

Бои за текстил и кожа ARTMIE CACADU 50 ml

Бои за текстил и кожа ARTMIE CACADU 50 ml


2,93 € Единична цена 58,60 €/л
ARTMiE
Боя за текстил и кожа Pentart 50 ml

Боя за текстил и кожа Pentart 50 ml


3,45 € Единична цена 69,00 €/л
Pentart
JOVI Глина за моделиране- бяла

JOVI Глина за моделиране- бяла


1,85 € Единична цена 7,40 €/кг
JOVI
Флумастер за порцелан DARWI ARMERINA без печене 2 mm /6 ml

Флумастер за порцелан DARWI ARMERINA без печене 2 mm /6 ml


3,70 €
Darwi
Спрей за текстил Ghiant H2O 150 ml

Спрей за текстил Ghiant H2O 150 ml


4,40 € Единична цена 29,33 €/л
GHIANT
Бои за стъкло и порцелан на марката PENTART- 30 ml

Бои за стъкло и порцелан на марката PENTART- 30 ml


2,92 € Единична цена 97,33 €/л
Pentart

Последно разглеждани